A A A
  • nasze koty pssssssssoty
    nasze koty pssssssssoty

O nas

HARMATAN to porywisty wiatr znad Sahary. Gorący podmuch w mgnieniu oka przemierza drogę z pustyni nad morze, do Zatoki Gwinejskiej. Powietrze momentalnie traci wilgotność, staje się suche i trzeszczące.
Widzieliście syjama lub orienta w ruchu? Jest tak samo żwawy i pełen temperamentu jak pasatowy wiatr. Gdy mknie, ledwo dotykając podłogi, zwinny, lekki, cały kreślony secesyjną linią, z zachwytu schnie w gardle.

Powstanie tej hodowli jest naturalną konsekwencją fascynacji wyrafinowaniem i doskonałością kotów rasy syjamskiej i orientalnej, połączenia niezwykłej gracji i zdumiewającego charakteru. My - ludzie - jesteśmy niezgrabni. One - orienty i syjamy - to małe dzieła improwizacyjnej, powstającej na bezdechu sztuki.

 

 

Harmatan jest i pozostanie małą hodowlą, opartą na dwóch kotkach orientalnych, Tosi i Gezie oraz niesamowitym Minimikim. Gdzieś na skraju Karkonoszy, w bardzo starej leśniczówce.

U nas przede wszystkim "mieszka się" z kotami, a dopiero później "hoduje", dlatego też kocięta mamy stosunkowo rzadko. Plany hodowlane skupione są na zdrowiu i dobrej socjalizacji kociąt w typie tzw. klasycznej elegancji oraz wychowaniu ich w poszanowaniu kociej natury w całej jej rozciagłości.

 

Tinytiger